Ekspozīcija

Dziesmusvētku telpa ir veltījums latviešu dziesmu un deju svētku tradīcijas dzimšanai, gaitai un turpinājumam. Ekspozīcijas pieredzēšanai ir tikpat daudz iespēju, cik soļu svētku gājienā. Šeit gūtais informācijas, estētiskā baudījuma un emociju kopums ir nesaraujami saistīts ar katra paša šurp mēroto ceļu.

Manifests


Līgo karogs

Līgo karogs ir latviešu dziesmu svētku tradīcijas nozīmīgākais simbols.  Kopš pirmajiem svētkiem Līgo karogs tiek nests dziesmu svētku gājiena priekšgalā.  Karoga oriģināls glabājas muzejā, tas ir trausls un saudzējams, tādēļ smalkā roku darbā tapusi Līgo karoga kopija, kas ir redzama ekspozīcijā.


Lielākais koris pasaulē

Multimediālā instalācija Lielākais koris pasaulē ir centrālā, emocionālā pārdzīvojuma vieta, kurā 128 ekrānu vairogos, kas dizainiski atgādina Mežaparka estrādes skaņu paneļus, tiks izdzīvots dziesmusvētku stāsts sākot no mazākās Latvijas dabas skaņas līdz lielākai dziesmusvētku kopkora skaņai kulminējot latviešu komponista Mārtiņa Brauna dziesmā “Saule, Pērkons, Daugava”.


Laika upe

Cauri Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku 150 gadu ilgajai vēsturei izvijas laika upe. Laika upē saplūst sejas, balsis, stāsti, atmiņas, stāstot un liecinot, ka dziesmu un deju svētki nav tikai grandiozs, elpu aizraujošs lielkoncerts reizi piecos gados, bet nebeidzams plūdums – process ar kopienu veidošanos, kopā sanākšanu, kopdziedāšanu un sadejošanu, tautas mūzikas, folkloras, un citām cilvēka radošā gara izpausmēm, kas tiecas uz nācijas identitātes stiprināšanu, bagātināšanu, tālāk nodošanu no paaudzes paaudzē. Ar katru jaunu paaudzi Dziesmu svētku saturs mainās un paplašinās, caur katru svētku dalībnieku, atbalstītāju, apmeklētāju, kritizētāju, apšaubītāju paužot – tā top mūsu lielākais koris pasaulē.


Kormūzikas klausīšanās krēsli

Vadoties pēc viena no pirmajiem latviešu profesionālās mūzikas autora Jāņa Cimzes kora dziesmu krājuma “Dziesmu rota” principa, kormūzikas klausīšanās krēslos svētku kopkora izpildījumā ir iespēja dzirdēt 24 dziesmu svētku repertuārā visbiežāk iekļautās dziesmas.