“Dziesmusvētku telpa” – Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas 2024 laureāts

11. jūnijs, 2024

2024. gada 3. jūnijā Latvijas Muzeju dienas ietvaros, kas šogad norisinājās Eduarda Veidenbauma muzejā “Kalāči”, pasniedza Latvijas Muzeju biedrības Gada balvu. Balvu saņēma arī Rakstniecības un mūzikas muzeja ekpozīcija “Dziesmusvētku telpa”, projekta vadītāja – Iveta Grava.

Iesniegtos projektus vērtēja žūrijas komisija, kuru veido pieci Latvijas Muzeju biedrības valdes pieaicināti komisijas locekļi – UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja Elīna Bērziņa, Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietnieks, kā arī Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas vēstures skolotājs Edgars Plētiens, AZERON dažādības vadības eksperte Rasma Pīpiķe, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja Pētniecības nodaļas vadītāja Elīna Kalniņa un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vadītājs un dizainers Matīss Zvaigzne.

Žūrijas komisijas komentārs par ekspozīciju:

Ir radīta tematiska telpa, kas veltīta unikālam Latvijas kultūras fenomenam. Kvalitatīvā un labi pārskatāmā struktūra izceļ izcilas kultūrvēsturiskā mantojuma liecības un nepārprotami apliecina Dziesmu un deju svētku tradīcijas nozīmību

Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas pasniegšana Eduarda Veidenbauma muzejā “Kalāči”

Visus LMB Gada balvas 2024 laureātus un žūrijas komentārus iespējams aplūkot Latvijas Muzeju biedrības mājaslapā.

Visi jaunumi